- Zdarzenia

9 osób podtrutych tlenkiem węgla, w tym 7 dzieci! [ZDJĘCIA]

Groźna interwencja strażaków oraz ratowników przy ulicy Osiedleńczej w Zabrzu – Zaborzu, dziewięć osób zabranych do szpitala, w tym 7 dzieci!

Dziś o godzinie 12:21 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu w jednym z mieszkań w budynku przy ulicy Osiedleńczej 2. Na miejsce zadysponowano zastępy – przekazuje nam st. kpt. Wojciech Strugacz Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego PSP W Zabrzu.

Po przybyciu na miejsce potwierdzono zgłoszenie oraz stwierdzono, że zadymienie powstało w wyniku nieszczelności pieca kaflowego w mieszkaniu na pierwszym piętrze.

Podczas interwencji lokatorzy zaczęli uskarżać się na bóle i zawroty głowy. Niezwłocznie przystąpiono do udzielenia pomocy lokatorom. Zadysponowano zespoły Ratownictwa Medycznego oraz dodatkowe butle z tlenem wraz z osprzętem. Dziewięć osób w tym siedmioro dzieci w wyniku podtrucia tlenkiem węgla zabranych zostało do szpitala – dodaje Starszy Kapitan.

W działaniach udział wzięły trzy zastępy w tym 14 ratowników z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zabrzu, ostatni zastęp wrócił do bazy po ponad trzech godzinach działań – podsumowuje Strugacz.

Siły i Środki:
670[S]81 – SLKw – KM PSP Zabrze
671[S]22 – GBAPr – JRG Zabrze
671[S]25 – GCBARt – JRG Zabrze
671[S]51 – SCD – JRG Zabrze
S04 11 – Zespół (S) – WPR Katowice
S04 24 – Zespół (P) – WPR Katowice
S04 36 – Zespół (P) – WPR Katowice
S04 38 – Zespół (P) – WPR Katowice
S04 44 – Zespół (P) – WPR Katowice
S03 17 – Zespół (S) – WPR Katowice
S03 ?? – Zespół (P) – WPR Katowice
P530 – Policja