- Zdarzenia

Plama na DTŚ powodem zdarzenia z udziałem motocyklisty – Poszukiwani świadkowie! [ZDJĘCIA]

Zabrze. We wtorek 12 września na Drogowej Trasie Średnicowej służby interweniowały z powodu na plamę, która ciągnęła się kilkaset metrów! Teraz policjanci szukają świadków zdarzenia!

Zabrzańscy policjanci prowadzą czynności w sprawie zdarzenia, do jakiego doszło w dniu 12 września 2023 r. około godziny 21.00 na zabrzańskim odcinku DTŚ w kierunku Gliwic, gdzie kierujący motocyklem wyjechał na plamę oleju, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem. Osoby będące świadkami tego zdarzenia lub posiadające wiedzę co do okoliczności postania zabrudzenia na jezdni, proszone są o kontakt z zabrzańską Policją.

Czynności w sprawie prowadzą policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu. Osoby będące świadkami tego zdarzenia bądź posiadające wiedzę co do okoliczności proszone są o kontakt z zespołem ds. wykroczeń zabrzańskiej komendy tel. 47 8543 200, 47 8543 267 , lub najbliższą jednostką Policji.

Wcześniej pisaliśmy:

O godzinie 20:50 do oficera dyżurnego zabrzańskiej policji wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem motocyklisty na Drogowej Trasie Średnicowej wys. za zjazdem na ul. Rymera w kierunku Gliwic, na miejsce skierowano służby.

Jak ustalili funkcjonariusze 59-letni kierujący motocyklem najechał na plamę w wyniku czego wpadł w poślizg. Trwa ustalanie kto zanieczyścił drogę, postępowanie prowadzi Wydział ds. Wykroczeń KMP Zabrze. — przekazuje nam mł. asp. Sebastian Bijok, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

W wyniku poniesionych obrażeń został przetransportowany do szpitala przez przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego.

Na miejsce do zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz neutralizacji plamy zadysponowano łącznie pięć zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zabrzu, Komendy Miejskiej PSP w Zabrzu oraz Ochotniczych Straży Pożarnych w Makoszowach oraz Kończycach. – Przekazuje nam KM PSP.

Siły i Środki: